Nepremeškajte žiadnu e-mail marketingovú novinku. Sledujte Boldem blog.

Prejsť na blog
Všetky články

Import kontaktov a práca s databázou krok 2

Mať dobre roztriedené a zoradené kontakty je dôležitý pilier dobrého e-mailového marketingu. Tento článok vám stručne a jasne vysvetlí, akým spôsobom je najlepšie na Mail Komplet nahrávať dáta.

Import kontaktov a práca s databázou krok 2

Hromadný import kontaktov - krok 2

Máte nahraný svoj zoznam príjemcov? Skvelé. Teraz ešte správne nastaviť hlavičky stĺpcov a preskočiť chybné e-maily a môžete dáta úspešne nahrať. Vďaka tomu sa vyhnete prípadným problémom s nahrávaním dát a nebudete rozosielať poštu na neexistujúce e-maily. Tak sa na to poďme pozrieť.

Ak sa Vám úspešne nahrá súbor do Mail komplet, zobrazí sa Vám krok 2 Nastavenie importu. Tu je veľmi užitočné si zapnúť možnosť Obsahuje hlavičky stĺpcov a Preskočiť chybné e-maily.

Prvá možnosť Vám priradí Vami vytvorené názvy stĺpcov tak, aby ste mali Vaše dáta prehľadne zoradené. Ak máte vytvorené vo Vašej databáze názvy stĺpcov napr. v Exceli, systém dokáže rozpoznať základné kategórie, tj. E-mail, Firma, Krstné meno, Priezvisko, Pohlavie či Oslovenie a navzájom ich prepojí.

Pre akékoľvek ďalšie kategórie je nutné vytvoriť nové užívateľské pole, ktoré musí mať rovnaký názov, ako Vaša kategória v excelovskom súbore. Systém tak automaticky rozpozná, aké dáta má priradiť k čomu a spáruje ich. Ak názov stĺpca nemáte vo svojom dokumente vytvorený, systém ho pomenuje Stĺpec 1,2,3 a pod.

Zapnutá funkcia Obsahuje hlavičku súborov Vám tak uľahčí veľa práce.

Ak sa Vám automaticky nepriradí správne pole, vyberte si z roletky adekvátny názov stĺpca alebo si vytvorte nové používateľské pole. Ak niektoré dáta zo stĺpcov nepotrebujete, môžete ponechať názov - Ignorovať a dáta z daného stĺpca nebudú použité.

Užívateľské polia, ktoré si vytvoríte, sa uložia v našom systéme a kedykoľvek budete opäť nahrávať kontakty s ďalšími údajmi, tieto nové polia sa automaticky priradia k Vašim kategóriám.

A druhá možnosť nastavenia ponúka ešte jednu dôležitú funkciu - Preskočiť chybné e-maily. Táto funkcia je veľmi praktická, pretože ak je niektorá e-mailová adresa v zlom formáte napr. (Jan.novak@sezam.cz) a pod., Systém ju automaticky preskočí a vy tak zbytočne nepošlete Váš e-mail na neexistujúcu adresu. Ušetríte tak Váš čas kontrolou všetkých e-mailových adries.

Dúfame, že Vám tento krátky návod objasnil dôležité nastavenia pri importe Vašich kontaktov.

E-maily sa Vám teraz budú posielať samy.

Váš Mail Komplet

Zdieľajte tento článok:

Okomentujte tento článok

Naspät
hore